I miejsce Prymy w Legnicy.

XVIII Dziecięcy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Legnicy.
W dniu 15 stycznia 2019 r. w pięknej sali widowiskowej  Domu Kultury "Atrium" zaprezentowało się  około 70 uczestników - zespołów i solistów. W kategorii zespołów I miejsce zdobyła PRYMA, wykonując "Kołysankę matki brzemiennej" - muz. Wojciech Trzciński, sł. Ernest Bryll.

Dziewczęta ruszowskiej Szkoły wystąpiły w składzie: Natasza Strychała, Elena Zwierz, Alicja Mól, Martyna Seniuk, Alicja Drozdek, Natalia Kowalczyk. Emocji było sporo, bo poziom Konkursu rośnie z roku na rok. Cieszy więc wygrana, cieszą brawa, gratulacje, ale także wymowna cisza, jaka nastała podczas i po wykonaniu "Kołysanki...". Tak było w Legnicy i (momentami) podczas koncertów na uroczystościach opłatkowych, w których mieliśmy przyjemność ostatnio uczestniczyć.

Krzysztof Zieliński

Autor: Krzysztof Zieliński