BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Zbliża się długo wyczekiwany przez dzieci czas ferii zimowych.  W trosce o bezpieczeństwo dzieci, w Szkole Podstawowej w Ruszowie, w dniu 22 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie klas O-III z policjantką Panią Agnieszką Boba Andrukiewicz.

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Pani dzielnicowa opowiadała dzieciom, jak należy ubierać się, gdy jest zimno na dworze, że najlepiej sprawdza się ubiór „ na cebulkę”. Przypomniała, że podczas zimy należy pamiętać o czapkach, szalikach i rękawiczkach. Jednak najważniejszym punktem spotkania była rozmowa na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, miejsc, gdzie można się bawić, zjeżdżać na sankach i nartach, czy z jakich korzystać lodowisk.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji oraz wykazywały się wiedzą na poruszany temat. Mamy nadzieję, że taka lekcja bezpieczeństwa przyda się i sprawi, że ferie upłyną bez niemiłych niespodzianek.

Małgorzata Pitura

Autor: Małgorzata Pitura