Święto bibliotek szkolnych.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych przypadł na dzień 24 października.

Jest to święto nie tylko bibliotek szkolnych ale również promocji książki i czytania.

W naszej szkole już tydzień wcześniej uczniowie na lekcjach plastyki wykonywali prace reklamujące czytelnictwo. Najciekawsze plakaty można podziwiać na wystawie obok biblioteki szkolnej.

Poza tym uczniowie klas 4-6 wybrali „ Książkę dnia”, która była 24 października czytana we fragmentach na każdej lekcji. W naszej szkole wybrano książkę pt. „ Mój Kary „.

Działania te miały przypomnieć jak ważny jest dla każdego człowieka kontakt ze słowem drukowanym. Być może nasi uczniowie dzięki tym działaniom będą częściej sięgać po książkę.

Tego Wam i sobie życzę.

M.Z