Lektury Szkolne 2018/2019

Kl. 1 -3

  1.    M. Jaworczakowa – „ Oto jest Kasia"
  2.    M. Kruger – „ Karolcia”
  3.    M. Jaworczakowa – „ Jacek, Wacek i Pankracek"
  4.    M. Kownacka – „ Kajtkowe przygody"
  5.     A.A. Milne – „ Kubuś Puchatek"
  6.     A. Lindgren – „ Dzieci z Bullerbyn"
  7.     H.Ch. Andersen – „ Calineczka”
  8.     A. Bahdaj – „ Pilot i ja"
  9.     Cz. Centkiewicz – „ Chłopiec z Grenlandii"
  10.     J. Tuwim – „Wiersze"
  11.     S. Michałkow – „ Nie płacz koziołku"
  12.     J. Porazińska – „ Szewczyk Dratewka"
  13.     M. Kownacka – „ Kukuryku na ręczniku"
  14.     K. Makuszyński, M. Walentynowicz – O Wawelskim Smoku"
  15.     H.Ch.Andersen – „ Baśnie”
  16.     R. Pisarski –„ O psie , który jeździł koleją"
  17.     J. Grabowski – „ Czarna owieczka"
  18.     O. Preussler – „ Malutka Czarownica"
  19.     Cz. Janczarski –„ Jak Wojtek został strażakiem"
  20.     W. Cichoń – „ Cukierku, ty łobuzie"
  21.     J. Papuzińska – „ Nasza mama czarodziejka”
  22.     Cz. Centkiewicz – „ Zaczarowana zagroda"
  23.      „ Baśń o dwunastu miesiącach"

 

Kl. 4

  1.     C.S. Lewis – „ Opowieści z Narni”
  2.     H. Sienkiewicz – „ Janko Muzykant"
  3.     R. Gościnny , J. Sempe – „ Mikołajek"
  4.     J. Brzechwa – „ Akademia Pana Kleksa"
  5.     J. Christa – „ Kojko i Kokosz"
  6.     J. Olech – „ Dynastia Miziołków"

 

Kl.5

  1.    F.E. Burnett – „ Tajemniczy ogród"
  2.    F. Molnar – „ Chłopcy z Placu Broni"
  3.    J.R.R. Tolkien – „ Hobbit”
  4.    H. Sienkiewicz – „ W pustyni i w puszczy"
  5.    B. Prus – „ Katarynka”
  6.    M. Twain – „ Przygody Tomka Sowyera”

 

 

 

Kl. 6

  1.   I. Jurgielewiczowa – „ Ten obcy"
  2.   K. Makuszyński – „ Szatan z 7 klasy"
  3.   S. Lem – „ Bajki robotów”
  4.   Defoe – „ Robinson Cruzoe”

 

Kl.7

  1.      H. Sienkiewicz – „ Krzyżacy"
  2.     K. Dickens – „ Opowieść wigilijna"
  3.     St. Żeromski – „ Syzyfowe prace"
  4.     A. Fredro – „ Zemsta”
  5.     A. Mickiewicz – „ Dziady cz. II"
  6.     A. Fiedler – „ Dywizjon 303”

 

Kl. 8

  1.     A. Kamiński – „ Kamienie na szaniec"
  2.    A. Mickiewicz – „Pan Tadeusz"
  3.    J. Słowacki – „ Balladyna"
  4.    S. Mrożek – „ Artysta"
  5.    H. Sienkiewicz – „ Ovo vadis”
  6.    M. Wańkowicz – „ Ziele na kraterze"

 

Kl. III  Gimnazjum

  1.    A. Kamiński – „ Kamienie na szaniec"
  2.    E. Hemingway – „ Stary człowiek i morze"
  3.    St.Żeromski – „ Siłaczka"
  4.    S. Mrożek – opowiadania
  5.    S. Lem – opowiadania