Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 Pułku Piechoty 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego w Ruszowie, która obejmuje swym zasięgiem dzieci i młodzież z następujących miejscowości: Ruszów, Jagodzin, Piaseczna, Kościelną Wieś, Okrąglicę i Polanę. Uczęszczają do nas także uczniowie spoza obwodu szkoły, tj. ze Starego Węglińca i Gozdnicy. W roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza do na 254 uczniów. Uczniowie korzystają z: dwóch budynków szkolnych (usytuowanych na jednym podwórku szkolnym), sali gimnastycznej, Boiska ORLIK, Placu Zabaw. W budynkach szkolnych jest: biblioteka, stołówka, oddział przedszkolny, bardzo dobrze wyposażone pracownie szkolne- wszystkie wyposażone w tablice interaktywne, a część z nich także w laptopy dla każdego ucznia. W ubiegłym roku otrzymaliśmy z projektu Gminy Węgliniec trzy pracownie specjalistyczne, tj. dwie pracownie cyfrowe i jedną matematyczno-chemiczno- fizyczną.

 

 

 

Aktualności

Powiększ obraz:

Komunikat Sztabu 27 finału WOŚP utworzonego przy SP i OSP Ruszów

W czasie trwania  27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu      13 stycznia 2019 roku Sztab Nr 2349 utworzony przy Szkole Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie wspólnie ze strażakami z Czerwonej Wody, Starego Węglińca i Jagodzina zebrał podczas kwesty ulicznej oraz imprez plenerowych i licytacji łącznie 14 550,90 złotych, 76.37 euro , 100 koron czeskich oraz drobną walutę obcą z kilku państw. Wśród przekazanych precjozów jest też złota obrączka.                                                                  

Czytaj więcej o: Komunikat Sztabu 27 finału WOŚP utworzonego przy SP i OSP Ruszów
Powiększ obraz:

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r.

Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 na całym świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab Nr 2349 utworzony przy Szkole Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie wspierają strażacy ochotnicy z Jagodzina, Starego Węglińca        i Czerwonej Wody. W tym roku ,,GRAMY DLA DZIECI MAŁYCH I BEZ FOCHA -   NA ZAKUP SPRZĘTU DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH”. Młodzież szkolna i strażacy będą kwestowali na ulicach Ruszowa, Jagodzina, Piasecznej, Starego Węglińca oraz Czerwonej Wody (Szczegóły na plakatach w tych miejscowościach). Serdecznie zapraszamy wszystkich  na podwórko Szkoły Podstawowej w Ruszowie              od godziny 17,30 gdzie na tradycyjnej imprezie plenerowej będzie można wspólnie zagrać      z orkiestrą.

Czytaj więcej o: 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 13 stycznia 2019 r.
Powiększ obraz:

Szkolna Wigilia Kresowa

W dniu 21 grudnia 2018 r. (w ostatnim dniu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia) odbyła się Szkolna Wigilia Kresowa. Wzorem lat ubiegłych w sali gimnastycznej byliśmy świadkami programu świątecznego „Święta nocka” przygotowanego przez zespół wokalny PRYMA i nawiązującego w tym roku  do świąt w okresie wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Program ten był uwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć naszej szkoły związanych z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej o: Szkolna Wigilia Kresowa
Powiększ obraz:

Uczestniczyliśmy w uroczystej gali Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”

Uroczysta gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu” odbyła się 19 grudnia 2018 r. w Pałacu Krasińskich w Warszawie. Konkurs został zorganizowany
przez Narodowe Centrum Kultury z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i z myślą o włączeniu społeczności lokalnych w obchody. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Boh. 37 P.P. 7 Dyw. II AWP w Ruszowie zajęła I miejsce w województwie dolnośląskim oraz nagrodę w wysokości 5 000 zł.

Czytaj więcej o: Uczestniczyliśmy w uroczystej gali Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”
Powiększ obraz:

Matematyczno – Przyrodniczy Turniej Mikołajkowy dla klas IV-VI

    Dnia 19 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Matematyczno – Przyrodniczy Turniej Mikołajkowy, który przygotowały panie Marzena Lehmann i Małgorzata Zioła. W turnieju wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn z klas IV a, IV b, V a, V b i VI.
   Wszyscy uczestnicy po wejściu do sali na prawie dwie godziny zamienili się w pomocników Świętego Mikołaja, czyli elfy. Niektórzy mieli specjalne przebrania, inni otrzymali świąteczne czapki i opaski, a sala była pięknie przystrojona. Było bajkowo.

Czytaj więcej o: Matematyczno – Przyrodniczy Turniej Mikołajkowy dla klas IV-VI
Powiększ obraz:

„Razem w pełni sprawni 2018”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszowie brali udział w 7 edycji projektu „Razem w Pełni sprawni 2018”. Projekt został zrealizowany dzięki Fundacji Promyk Słońca przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w cyklu szkoleń  i warsztatów dotyczących przełamywania schematów oraz barier związanych  z niepełnosprawnością. Kolejnym zadaniem uczniów było stworzenie etiudy filmowej. Wylosowanym tematem była przyjaźń. Zaproszeni do współpracy zostali również absolwenci naszej szkoły. Film zdobył 3 nagrody w 3 kategoriach:

Czytaj więcej o: „Razem w pełni sprawni 2018”
Powiększ obraz:

„Pamięć nasza, pamięć tamtych dni trwa w Ruszowie”

Kultywując pamięć o młodych bohaterach walczących w obronie Lwowa w 1918 roku, nasza szkoła wraz ze Stowarzyszeniem Kresy w Pamięci po raz szósty zorganizowała Powiatowy Konkurs „Pamięć o Orlętach Lwowskich”.  W środę, tj. 28.11.2017 roku, gościli w naszej szkole przedstawiciele jedenastu szkół z powiatu zgorzeleckiego oraz zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Parowej. Uczestnicy rywalizowali w dwóch odrębnych kategoriach.

Czytaj więcej o: „Pamięć nasza, pamięć tamtych dni trwa w Ruszowie”
Powiększ obraz:

1. Rocznica Nadania Imienia

W dniu 22 listopada 2018 r. ( w 100. Rocznicę Obrony Lwowa) Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 Pułku Piechoty 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego w Ruszowie obchodziła 1. Rocznicę Nadania Imienia.

Czytaj więcej o: 1. Rocznica Nadania Imienia